اصولی ساده برای تربیت فرزند موفق

Image result for ‫مدرسه زندگی‬‎

کاری کنید که فرزندانتان احساس کنند به آنها عشق می ورزید:

در آغوش کشیدن فرزندانتان بطور مرتب، رابطه ای میان شما و آنان ایجاد می کند که باعث می شود بهآرامش دست یابند و بهتر به حرف شما گوش دهند. وقتی بچه ها بدانند که والدینشان به آنها عشق میورزند، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند و بیشتر تلاش می کنند در مدرسه دانش آموز خوبی باشند.

Image result for ‫مدرسه زندگی‬‎ 


به فرزندانتان نظم و انضباط شخصی را بیاموزید:

نظم و انضباط بعد از عشق مهم ترین چیزی است که هر پدر و مادری می تواند به فرزندش بدهد. با وضعقوانین در منزل فرزندانتان می فهمند شما آنها را دوست دارید و چه توقعی از آنها دارید. وقت صرف کنید وبه آنها توضیح دهید چرا آن قوانین مهم هستند. وقتی قانونی را وضع می کنید هرگز آن را نقض نکنید.

با فرزندانتان ارتباطی خوب برقرار کنید:

ارتباط خوب زمانی برقرار می شود که هر دو طرف اطمینان داشته باشند دیگری به سخنان آنها گوش میدهد. برای اینکه به فرزندانتان نشان دهید به افکار و عقاید آنها علاقمند هستید، نظریات آنها را درباره یوقایعی که در مدرسه، خانه یا دنیا رخ می دهد جویا شوید و پاسخ آنها را تکرار کنید و نشان دهید که دارید

به حرف های آنها گوش می دهید. ضمنا به تصمیماتشان احترام بگذارید.

عزت نفس فرزندتان را تقویت کنید:

عزت نفس زمانی در وجود فرزندتان رشد می کند که به آنها آزادی و فرصت بدهید تا خودشان اختیارکارهایشان را در دست بگیرند. با ثبت نام فرزندتان در کلاس های ورزشی و فعالیتهای بعد از مدرسه به اوفرصت می دهید تا بفهمد در چه زمینه هایی استعداد دارد و وقتی در آن زمینه ای که استعداد دارد موفق

شود، یکی دیگر از جنبه های هویتش را پرورش می دهد. با سپردن وظایفی در خانه به فرزندانتان و کمکخواستن از آنها در امور منزل باعث می شوید احساس مهم بودن کنند. بچه ها وقتی ببینند شما به چشم آدمیسختکوش و قابل اعتماد به آنها نگاه می کنید، عزت نفس شان افزایش پیدا می کند.

به فرزندانتان کمک کنید دانش آموزانی خوب شوند:

بچه هایی که در خانواده ای دلسوز و سرشار از عشق به سر می برند و در نتیجه احساس امنیت می کنند،کمتر دچار حواس پرتی می شوند و خیلی بهتر می توانند اطلاعات را جذب کنند. بنابراین، اولین گام این استکه کاری کنید فرزندتان پی ببرد که خوب درس خواندن در مدرسه چقدر حائز اهمیت است.

تاثیرات بیرونی را در نظر بگیرید:

ما والدین می توانیم با فرزندانمان درباره ی انگیزه های دیگران برای تحت تاثیر قرار دادن آنها گفتگو کنیمو با این کار تاثیرات بیرونی را در آنان به حداقل برسانیم. والدین باید به بچه هایشان هشدار بدهند که تبلیغاتتلویزیونی فریب دهنده هستند و تلویزیون صرفا سعی دارد کاری کند بینندگانش باور کنند که آنها فقط با خریدمحصولاتی به خصوص، می توانند به عشق، پول و زیبایی غیر واقعی و مبالغه آمیز را که هیچ کس در آنزندگی نمی کند، به نمایش نمی گذارند. دوستان فرزندان ما نیز نقش مهمی در زندگی آنان ایفا می کنند. آنهامی توانند زندگی فرزندان ما را غنی تر کنند و به زندگی آنها معنا و مفهوم ببخشند. از طرف دیگر، دوست بدو ناباب می تواند رفتارهایی را به فرزند ما بیاموزد که یک عمر زندگی او را تحت تاثیر قرار بدهد. اگر شمازمانی را صرف کنید و دلایل تان را به دقت برای فرزندتان توضیح دهید (و اگر در گذشته منصف بوده باشید)،بی شک فرزندتان شما را مهم ترین الگوی تاثیرگذار در زندگی اش قرار می دهد.

احساس تعلق را در فرزندتان تقویت کنید:

شما باید برای فرزندانتان از وقت و انرژی خود مایه بگذارید و به آنها توجه کنید تا متقاعد شوند نقشمحوری در زندگی شما بازی می کنند. در عین حال، فرزندانتان باید احساس کنند که در خانواده به حد ومرزهای آنها احترام گذاشته می شود. بچه هایی که این احترام را دریافت می کنند، کمتر حالت دفاعی بهخودشان می گیرند و کمتر با محدودیت های والدین شان که از نظر خیلی از بچه ها اجباری است، می جنگند.

در فرزندتان انگیزه ایجاد کنید:

قبل از اینکه فرزندانتان خانه را ترک کنند، به آنها بیاموزید که دنیا به شدت در برابر اعمال منفی شانواکنش نشان می دهد و در برابر اعمال خوب و مثبت آنان خنثی عمل می کند. این یکی از سخت ترین درسهایی است که فرزندانتان باید بیاموزند. به دلیل واکنش های به شدت منفی که ممکن است جامعه نسبت به

فرزندانتان داشته باشد، شما باید در مقام عضوی از خانواده به آنها امید و دلگرمی بدهید. مهم تر از همه،شما با دادن امید و دلگرمی در فرزندتان انگیزه ایجاد می کنید که سعی کند بهترین کارمند، بهترین والد وبهترین عضو جامعه باشد. اگر فرزندان ما انگیزه دادن به خود را بیاموزند، در برابر انتقاد های دیگرانمصون خواهند ماند. وقتی به فرزندانتان تفهیم می کنید که نشان دادن استعدادها و مهارت هایشان به سوداطرافیان و به طور کلی جامعه است، دیگر آنها خجالت نخواهند کشید و از کمرویی دست برخواهند داشت.

حس معنویت را در فرزندانتان پرورش دهید:

دانستن اصول معنوی یا مذهبی برای شکل گیری هویت فرزندانتان ضروری است. بچه ها از فکر اینکهخالقی ورای پدر و مادرشان از آنها مراقبت می کند و به آنها عشق می ورزد، احساس آرامش خاطر میکنند. شما باید با فرزندانتان درباره ی عقاید مذهبی تان حرف بزنید تا آنان بتوانند عقاید خودشان را درباره یمعنا و مفهوم زندگی پایه ریزی کنند. این قضیه موجب تقویت اعتماد به نفس در فرزندتان می شود. در ضمنمردم در مراسم مذهبی دور هم جمع می شوند و این باعث تقویت ارتباط های اجتماعی می شود.

نقش والد، معلم و پرستاری خوب را بازی کنید:

اینکه ما به فرزندانمان چه می گوییم اهمیت چندانی ندارد، آنها بیشتر از همه رفتارهای ما را جذب می کنند.

به همین دلیل، باید مراقب باشیم رفتارمان طوری باشد که فرزندانمان نگرشی مثبت نسبت به ما داشته باشندو باید طوری رفتار کنیم که موجب تقویت استعدادها و توانایی های آنها بشویم، نه باعث نابودی و تضعیفآنها. اگر شما با ایجاد نگرشی مثبت در فرزندتان یا در امر بچه داری مشکل دارید، باید از مشاور کمکبگیرید.

Image result for ‫مدرسه زندگی‬‎

عنوان کتاب: اصولی ساده برای تربیت فرزند موفق

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اخبار , اطلا عات عمومی


تاريخ : ۱۳٩٥/۸/۱ | ۳:٥۸ ‎ق.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
RSS Feed


 • شهید
 • /zekr-rooz">کد ذکر ایام هفته

  قالب وبلاگ

  var oulb= 'http://PicHaK.NeT/online-user/'; function CheckBrowser(){ if(navigator.appName == 'Microsoft Internet Explorer') { document.write('');return true;}document.write(''); return false; }

  پارس گرافیک

  - پرشین سی l
  [ طراحی : ایران اسکین ] [ Weblog Themes By : iran skin ]