باسمه تعالی

نمونه تکلیف های پژوهشی با خانواده

1-تکلیف کتاب خانه ای:در این نوع تکلیف معلم از دانش آموز می خواهد که در باره موضوع درسی از کتاب مشخصی که معرفی میکند ویا کتابهای دیگری که در کتابخانه مدرسه یا محله پیدا می شود استفاده کرده ومطالب مورد نیاز را جستجو نمایدوآماده نموده تحویل دهد.در این روش دانش آموز با نحوه جمع آوری اطلاعات موردنیاز آشنا می گردد. که باید یا کمک والدین وبا حضور خود دانش اموز باشد

2-تکلیف های آزمایشی:در این روش آموزگار از دانش آموز می خواهد که فرضیه خود را در خانه مورد آزمایش دهد ونتیجه را به آموزگار گزارش نماید.و این تکلیف بیشتر مر بوط به درس علوم می باشد.

3-تکلیف های دوست نداشتنی:آموزگار وخانواده با شناختی که از دانش آموز دارند می توانند تکالیفی راکه دانش آموزعلاقه ای به انجام آن ندارد در کنا ر دوستان در مدرسه انجام دهد. یا والدین  در خانه با فراهم نمودن موقعیت های جذاب تکالیف غیر جذاب را انجام دهند.

4-تکلیف های خواندنی:آموزگاران  می توانند از دانش آموزان بخواهند که با استفاده از مجلات رشد وکتاب و روز نامه مطالعه نمایند ومطالب درسی  خود را تکمیل نمایند ودر این روش مهارت ورزی پژوهشی دانش آموز

5-تکلیف های اینترنتی: امروزه استفاده از اینتر نت از جایگاه خاصی برخوردار است  البته شاید دانش آموزان نتوانند به صورت صحیح ازآن استفاده نمایند  برای این منظور بهتر است در انتخاب تکالیفی که می بایست از اینترنت استفاده شود والدین دانش آموز را همراهی نمایند.این همراهی می تواند به یادگیری وبه روز شدن آنها نیز کمک نماید.

6-تکلیف های ویدیویی:در شیوه های نوین انجام تکالف پژوهشی ،تصویر بر داری از اتفا قات

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : ۱۳٩٢/٧/۱٦ | ۳:۱۸ ‎ب.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.