ایام ۲۸و۲۹ صفر تسلیت باد و التماس دعا

خورشید به سوگ مصطفی میگرید

                       مهتاب به حال مجتبی میگرید

در مشهد دل چه کربلایی برپاست

                     عالم به شهادت رضا میگرید

 

تسلیت 28 و 29 صفر

مدینه شد ز داغ مصطفى بیت الحزن امشب
فضاى عالم هستى بود غرق محن امشب
مکن اى آسمان روشن چراغ ماه را کز کین
چراغ لاله شد خاموش در صحن چمن امشب
.

 

 

مجتبی(ع) مظلوم و با احساس بود
مظهر توحید و حمد و ناس بود
درکلاس بخشش و فضل و ادب
بهترین شاگرد او عباس (ع) بود

 

 

دلم برای تو پر می کشد امام غریب
غمت ز سینه شرر می کشد امام غریب
زیارت تو که فوق همه زیارت هاست
دل مرا به سفر می کشد امام غریب

عد از رکوع و سجده و بعد از قیام از دور

هر شب دو زانو می زنم با احترام از دور

دستی به روی سینه و دستی به سوی تو

روی لبم گُل می کند : آقا سلام از دور

السلام علیک یا سلطان عشقــــ♥ علی بن موسی الرضا (ع)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مناسبتها


تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢٧ | ۸:٥۱ ‎ق.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

گزارش فعالیت های گروه های آموزشی در آذر ماه

 

فعالیتهای گروههای آموزشی ابتدایی شهر ستان بروجرد در آذرماه به شرح زیر می باشد

1-برگزاری بیش از 6کارگاه آموزشی درشش پایه

2-برگزاری 4کارگاه آموزشی روش های نوین تدریس جهت توجیه همکاران و ایجاد انگیزه برای شرکت در طرح الگو های برتر تدریس

3-بازدید و نظارت  سر گروه های آموزشی از 72 کلاس در طول ماه و بازدید معاونت آموزش ابتدایی و کارشناس گروه های اموزشیاز 10دبستان شهری وروستایی

4- توزیع12000 جلد مجله رشد در سطح مدارس ابتدایی ،راهنمایی ومتوسطه بروجرد

5-برگزاری کمیته کیفیت بخشی وگفتگو در مورد چگونگی ارتقا < سطح کیفی آموزش درکلاسهای درس

6- ارسال فعالیت های تکمیلی و در سنامه به مدارس

7-توزیع 800نرم افزار کمک آموزشی در  مدارس

8-ارسال مطالب آموزشی لازم از طریق وبلاگ گروه هایآموزشی وسر گروه های اموزشی

9- برقراری ارتباط مستمر با همکاران از طریق وبلاگ

10-رسید گی  و پیگیری های لازم جهت اجرای  هر چه بهتر طرح جا بربن جیان در مدارس ابتدایی توسط معلمین راهنمای این طرح

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: بخشنامه


تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢٦ | ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

ده نکته آموزنده و زیبا

 

 

 

 

 

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نکته های آموزنده


تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢٦ | ۱:۳٩ ‎ب.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

بیست فن مدیریت کلاس

 

معلمان در کلاس درس ، بخش زیادی از وقت خود را صرف مدیریت کلاس می کنند. مدیریت کلاس درس و فراهم کردن شرایط لازم برای فرایند یادگیری ـ یاددهی ، هنری است که علاوه بر داشتن دانش ، مستلزم تجربه و آگاهی از شیوه ی برخورد با دانش آموزان و اتخاذ تصمیم های به موقع و کاراست . در مقاله ی کوتاهی که در پیش دارید ، به بیست فن اشاره شده است که می تواند معلمان را در مدیریت بهتر کلاس یاری دهد.

۱)تشویق و تمجید دانش آموزان شلوغ : یکی از فنونی که به عنوان ابزاری موثر در اختیار معلمان است تشویق و تمجید است . البته تمجید عملکرد شاگردان ، با ارزش تر از تشویق آنان است. زیرا تشویق بدون برنامه ، باعث به وجود آمدن آموزشو پرورش سوداگرایانه  و ازبین رفتن ارزش آن می شود. هم چنین ، معلم می تواند با توجه به سن دانش آموزان ، از تقویت پته ای بهره ببرد و به این منظور از کارت های تلاش ، امتیاز و جایزه استفاده کند. البته بهتر است این فن به صورت فاصله ای و یا نسبی و متناوب استفاده شود؛ زیرا در این صورت اثر بخشی بیشترمی شود.

۲) تسهیل درس : اگر محتوای درس برای دانش آموزان قابل فهم تر و ساده تر بیان شود، قطعاً بهانه ی اعتراض از آنان گرفته می شود و ضمن یادگیری مطالب ، از حضور در کلاس نیز لذت خواهند برد و احساس انزجار و اجبار نخواهند کرد.

3) کم و زیاد کردن تُن صدا : به منظور جلب توجه دانش آموزان و وداشتن آن ها به گوش دادن ، معلم باید با صدای یکنواخت صحبت نکند و متناسب با موضوع ، با کم و زیاد کردن تُن صدای خود، تمرکز دانش آموزان را به درس جلب کند.

۴) انجام حرکت های معنی دار : بین حرکت های معلم و یادگیری دانش آموزان رابطه ای مستقیم وجود دارد. به این معنا که هرچه حرکات هدفمند معلم در بین دانش آموزان کلاس درس بیشتر باشد ، معلم بر کلاس مسلط تر خواهد شد و دانش آموزان بیشتر به او توجه خواهند کرد ، در نتیجه ، یادگیری بهتر صورت می گیرد.

۵) تأکید روی بعضی از مفاهیم و کلمات : « نگاه کنید ، دقت کنید». این کلمات خیلی مهم اند و تکرار بعضی افعال و کلمات ، از جمله نکاتی هستند که به خاطر تاکید معلم ، توجه دانش آموزان را جلب می کنند .

۶) استفاده از ایما و اشاره : بعضی از ایماها و اشارات معلم مانند حرکات دست ، چشم ، ابرو ، دهان ، انگشتان و سر باعت تمرکز و دقت بیشتر دانش آموزان به محتوای آموزشی می شود.

۷) مکث های به موقع و هدفمند : برخی معلمان در حین توضیح مطالب و یا سخن رانی ، با مکث های به موقع چند ثانیه ای ، حواس دانش آموزان را به مفاهیم جلب می کنند . در نتیجه ، سرو صدای دانش آموزان کاسته و کلاس درس بهتر اداره می شود .

۸) تدبیر منفی : تدبیر منفی یکی از فنون خانواده درمانی است . در این روش ، معلم برای ساکت کردن دانش آموزان ، هنگامی که کلاس او شلوغ می شود، صدای خود را افزایش و طمین شادی را کاهش می دهد. هرچه قدر کلاس شلوغ تر باشد ، معلم با جدیت بیشتری این عمل را انجام می دهد تا سکوت کامل بر کلاس درس حکم فرما شود.

۹) نگاه های معنی دار : گاهی نگاه های معنی دار معلم به دانش آموزی که به درس توجه ندارد و یا سروصدا می کند ، باعث کاهش رفتار نابجای او می شود. هم چنین ، با عصبانیت نگاه کردن به دانش آموزانی که برای کلاس مزاحمت ایجاد کرده اند، باعث می شود آنان وادار شوند به درس های معلم گوش دهند.

۱۰) ضربه زدن به میز : گاهی معلم با ضربه زدن به میز یا تخته ی کلاس ، توجه دانش آموزان را به مطلب و مفاهیمی که ارائه می شود، جلب می کند.

۱۱) تدوین قانون و مقرارت کلاس درس : تدوین قوانین کلاسی و تشریح آن برای دانش آموزان و آگاهی دادن به آن ها ، باعث ایجاد گرایش به اجرای نظم در کلاس و در نهایت موجب عملکرد مثبت فردی و گروهی می شود . لذا معلمان باید در روزهای اول شروع سال تحصیلی ، با کمک دانش آموزان ، به تدوین مقرارت کلاس اقدام کنند.

۱۲) مثبت بودن معلم : حُسن ظن و امید و انتظار به موفقیت دانش آموزان و یادگیری دروس در اعمال و نیت معلمان نمود پیدا می کند. بنابراین ، همیشه در خصوص همکاری دانش آموزان در کلاس درس و یادگیری مطالب مثبت برخورد کنید.

۱۳) حذف حرکات مزاحم : سروصدا ها و یا کارهایی را که دانش آموزان برای برهم زدن نظم کلاس درس آغاز می کنند را ـ تا به همه کلاس شیوع پیدا نکرده است ـ خنثی و حذف کنید.

۱۴) برگزاری جلسه ی اختصاصی : با دانش آموزانی که نظم کلاس را بر هم می زنند و سروصدا می کنند ، جلسه ای خصوصی بگذارید و یا بعد از کلاس درس ، در زنگ تفریح ، انتظارات خود را برای آن ها بازگو و همراه با آنان مشکل را بررسی کنید.

۱۵) نگاه عادلانه : برخورد و نگاه عادلانه و توجه به تک تک دانش آموزان ، باعث می شود شاگردان احساس کنند همیشه مورد توجه معلم قرار دارند. لذا کمتر به فعالیت های حاشیه ای می پردازند.

۱۶) استفاده از فناوری : ایجاد تنوع در تدریس و استفاده از انواع فناوری ، به خصوص فناوری اطلاعات ، ضمن جذاب کردن دروس و مفاهیم ، در کاهش حواس پرتی دانش آموزان نیز مومثر است .

۱۷) نادیده گرفتن : بعضی از رفتارهایی را که به صورت مخفیانه انجام می شود ، نادیده بگیرید تا نظم کلاس درس بخاطر پرداختن به آن برهم نخورد و قبح کارها شکسته نشود.

۱۸) ارتباط برقرار کردن : برقراری ارتباط دو طرفه باعث می شود در تمام طول زمان تدریس ، دانش آموزان با معلم ارتباط داشته باشند و وقت خود را صرف پارازیت های بی مورد نکنند .

۱۹) شناخت دانش آموزان : به هر میزانی که شناخت معلم از دانش آموزان بیشتر باشد ، به همان میزان ، در برخورد با تیپ های شخصیتی متفاوت آنان ، منطقی تر و عقلانی تر برخورد خواهد کرد.

۲۰) ایجاد انگیزه : بیان کاربرد دروس و اهداف درس و همچنین ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان ، می تواند در همکاری و مشارکت آنان در یادگیری دروس موثر باشد.

منبع : رشد تکنولوژی آموزشی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اخبار


تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢٤ | ٧:٥٩ ‎ق.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

روش تدریس انفجاری

عکس های زیبا و با مزه از بچه ها / www.pixnaz.info

 

روشهای ا نفجا ری  تدریس

راهکارهای کلیدی برای استفاده ی بهتر 

 روشهای ا نفجاری تدریس

روشهای ا نفجا ری  تدریس

مقدمه  ::

سالها پیش مرحوم نیر زاده با استفاده از امکانات ساده و بومی و بهره گیری ازمهارتهای شعرخوانی نقال  نمایشهای کوتاه و... کلاس درس را شاد و دوست داشتنی می کرد. به طوری که یکی از شاگردان وی پس از گذشت سالها تدریس حرف (ل) را هنوز هم در ذهنش زنده نگه داشته است و این تداعی حاصل تدریس نمایشی این درس می باشد :

استاد با یک سینی پر از لبوی داغ وارد کلاس شده وبا دادن تکه ای از آن به بچه ها داد می زد" لبو لبو  داغه لبو"و ادامه ی ماجرا ..

به جرا ت می توان گفت که تمام آموزگاران عزیز در یک مساله وجه مشترک دارند و آن این است که :  "چگونه می توانیم روشهای نوین و جذاب را به تدریج جایگزین روشهای سنتی و کسل کننده نماییم؟"

فراگیران به معلمانی عشق می ورزند که با آنها شادندو خلاقیت دارند. کودکان برای یادگیری آسان به روشهای ساده وجذاب نیاز دارندکه طی آن بدون اینکه خسته و بی حوصله شوند مطالب را به راحتی یاد گیرند.

روشهایی که در این مقاله می آید روشهایی است که کاربرد بسیاری داشته و با اجرای آنهاانگیزه فراگیران افزایش یافته و با شور و اشتیاق در کلاس حضور می یابند.

این روشها توسط یک آموزگار در طی 23 سال در کلاسهای ابتدایی اجرا شده وبی تاثیر از نظرات کارشناسان نبوده است وبرای همه موضوعات درسی در تمام پایه ها قابل اجراست .

بسیاری از وسایل اجرای این روشها را می توان از وسایل غیر مصرفی و دور انداختنی تهیه و از این روشها بهره جست.البته آموزگاران محترم می توانند قبل از اجرا یک روش مناسب از این روشها انتخاب کرده وبا تهیه وسایل لازم به اجرای روش انتخابی در کلاس بپردازند.  

"راهکارهای کلیدی برای استفاده ی بهتر از روشهای ا نفجاری تدریس"

 به ادمه مطلب توجه کنید


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اخبار


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢٤ | ٧:٤۳ ‎ق.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

السلام علیک یا ابا عبدالله

اربعین حسینی

راز جاودانگی امام حسین علیه السلام در آن است که تمام عشقهای کوچکتر را به پای بزرگترین عشقی که می توان متصور شد ریخت ...  

 


بار بگشایید اینجا کربلاست
آب و خاکش با دل و جان آشناست
اربعین است اربعین کربلاست
هر طرف غوغایی از غم ها به پاست


دلیل بزرگداشت اربعین به ادامه مطلب مراجعه نمایید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مناسبتها


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢٠ | ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

 

چه کنیم تا فرزندمان ریاضی دان بزرگی شود.

آلبرت انیشتن به مردی که از او می خواهد در تربیت فرزندش یاری اش کند تا او نیز ریاضی دان بزرگی شود می گوید .

"اگر می خواهی فرزندت ریاضی دان بزرگی شودبرایش قصه بگو"

 مرد متعجب شد ،انیشتن گفت زیرا قصه قدرت تجسم و تصور وخیال را گسترش می دهد وذهن او را برای ریاضی آماده میکند.

برای او قصه بگو

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اخبار


تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱۸ | ۱٢:٠٧ ‎ب.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

گزارش فعالیتهای گروه های آموزشی در آبان ماه

 

1-برگزاری 12 کارگاه آموزشی در دوتایم   با شرکت بیش از 900 نفر از معلمانشش پایه

2- برگزاری 2کارگاه آموزشی جهت مدیران ومعاونین آموزشی با شرکت 100 نفر از مدیران و100 نفر از معاونین آموزشی

3- برگزاری 2 کارگاه توجیهی طرح پروژه جابربن حیان با شرکت 50 نفر از معلمین راهنما طرح پروژه جابربن حیان و مدیران

4- بازدید از 12 دبستان توسط کارشناس گروه ها وسر گروه های آموزشی

5- توزیع نرم افزارهای آموزشی آریا وقران ولوح قران

 

 

اگر در کانون خانواده در تربیت فرزندان کوتاهی کنیم ،

 

در بیرون خانواده ، دیگران معلم آنها می شوند

 
هر نمودار فرهنگی باید با مداد وخط کش خانواده کشیده شود

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٧ | ٧:٤٩ ‎ق.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

کارگاه توجیهی طرح الگو های برتر تدریس


کارگاه های آموزشی طرح الگوهای برتر تدریس (ابتدایی)


شماره بخشنامه : 34/23530                 تاریخ بخشنامه : 16/09/93   فایل ضمیمه

گالری عکس کودک,گالری عکس کودک شیراز,گالری عکس کودکان,[categoriy]


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٦ | ٢:٠٤ ‎ب.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

جلسه توجیهی طرح پروژه جابربن حیان


جلسه توجیهی طرح پروژه جابربن حیان (معلمان و مدیران)(ابتدایی)


شماره بخشنامه : 34/22598                 تاریخ بخشنامه : 08/09/93  

فایل ضمیمه

 

معرفی پروژه علمی جابربن حیان وشیوه اجرای آن

 

عکسهایی از گلهای بسیار زیبا


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: بخشنامه


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٢ | ۱:٤٠ ‎ب.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

پیام تسلیت به سرکار خانم یوسفی پور سر گروه پابه دوم

همکارارجمند سر کار خانم یوسفی پور

با نهایت تاسف وتاثر در گذشت مادر گرامیتان را تسلیت عرض می کنیم و از در گاه ایزد منان مغفرت و علو در جات را برای آن مرحوم و صبر وشکیبایی برای باز ماندگان مسئلت داریم

 به همین منظور مراسم ترحیمی درروز پنجشنبه مورخ 93/9/13 ساعت 10 الی 11/5 در مسجد سید برگزار می گردد . اهمکاران در صورت مشاهده اطلاع رسانی نمایند


به یاد کلیه مادرانی که پرواز نمودند

صلوات بر محمد وآل محمد       

   وقتی به جای کلاغ در آن بازی کودکانه، گفتم: مامان پـر،

             خندیدی و گفتی: «من که پر ندارم»

             بزرگتر که شدم فهمیدم، تو هم پر داشتی ...

جملات زیبا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٩ | ۸:۳۸ ‎ق.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

آموزش املا همراه با شیوه های نوین

 

لطفا به ادمه مطلب توجه کنید


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اخبار


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۸ | ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

دائره دالمعارف آزمایشگاهی

 

 

همکاران محترم به دامه مطلب توجه کنید


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اطلا عات عمومی


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۸ | ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

علل خستگی معلمان در کلاس درس

به ادامه مطلب توجه کنید


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اخبار


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۸ | ٩:٥٠ ‎ق.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

به یاد معلم عزیز محسن خشخاشی

روحش شاد ویادش گرامی باد

 

مغز متفکر ترین انسانها را ، گلوله نادان ترین آدم ها می شکافد ...

 

زیباترین گل رز (45 عکس)

 

 

گل سرخ تقدیم به روح معلم عزیزی که به من درس صبر و وفاداری آموخت و مرا در سرزمین دانش بارور ساخت.

ماندیم به داغ انتظارت، مددی

 

ما و غم ودرد بی شمارت، مددی

 

دلخسته از این غمی که در ریشه ماست

 

در آرزوی فجر بهارت، مددی

عکس متحرک از گل و دسته گلهای زیبا-www.jazzaab.irموضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مناسبتها


تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۳ | ۱:٥٤ ‎ب.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()

سخنانی کوتاه وآموزنده

 

در دستور زبان عرفان، فعل اینگونه صرف میشود:

من نیستم

تو نیستی

او همیشه هست . . .

خدایا!

دلم به سان قبله نماست؛ وقتی عقربه اش به سمت "تــــــــو" می ایستد،

آرام می شود . . .

 

 

http://axgig.com/images/46854559513152416765.jpg

 

 

 

بیایید بخشنده باشیم


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نکته های آموزنده


تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱ | ۱:۱۱ ‎ب.ظ | نویسنده : گروه های آموزشی | نظرات ()
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
RSS Feed


 • شهید
 • /zekr-rooz">کد ذکر ایام هفته

  قالب وبلاگ

  var oulb= 'http://PicHaK.NeT/online-user/'; function CheckBrowser(){ if(navigator.appName == 'Microsoft Internet Explorer') { document.write('');return true;}document.write(''); return false; }

  پارس گرافیک

  - پرشین سی l
  [ طراحی : ایران اسکین ] [ Weblog Themes By : iran skin ]